Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Banyo Dolapları

Banyolar, temel yaşam alanlarımızda temizlik ve kişisel bakım amacıyla en çok kullandığımız yerlerdir. Suyla temasın yüksek olduğu bu alanlarda, birçok malzeme ve eşyamızı depolama ihtiyacı duyabiliyoruz. Bu sebeple banyo dolapları, banyoların olmazsa olmaz mobilyalarıdır. Banyo dolabı ile başta kişisel bakım malzemeleri olmak üzere banyolarda kullanılan birçok ürün depolanabilir, sudan ve buhardan korunabilir. Her banyonun ihtiyacına göre tasarlanan bu mobilyalar farklı ebat, renk, malzeme ve tasarımlardan oluşabilmekte olup işlevselliğinin yanı sıra banyolarınıza estetik bir görünüm katar. Farklı özelliklerde banyo dolabı modelleri için HepKapı adresinde yer alan ürün seçeneklerini inceleyebilir banyolarınızı kullanışlı hale getirebilirsiniz. 

Devamını Oku

Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dolapları modelleri, her banyonun ihtiyacına göre sayısız çeşitliliğe sahiptir. Genellikle lavabolu banyo dolabı olarak tasarlanıyor olsa da hazır banyo dolabı seçenekleriyle lavabo bölümünden ayrı olarak da kullanılabilir. Banyo dolap modelleri arasında en belirleyici unsurlar genellikle renk, ebat ve tasarım özellikleri olmaktadır. Banyonuzun genişliğine göre küçük banyo dolabı ya da büyük banyo dolabı seçimi yapabilir, eşyalarınızı depolarken aynı zamanda banyonuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Geniş depolama alanının yanı sıra banyolarına şık bir görünüm katmak isteyenler, aynalı banyo dolabı modelleri tercih etmektedir. Renk seçeneklerini incelediğimizde ise siyah banyo dolabı modelleri, son dönemin en popüler mobilyaları arasında öne çıkar. 

Banyo Dolabı Malzeme Çeşitleri

Başta evlerimiz olmak üzere lavaboların olduğu her kullanım alanında banyo dolapları yer almaktadır. Farklı ihtiyaç ve zevklere hitap etmek üzere çeşitlenen banyo dolapları, aynı zamanda üretildiği malzemeye göre birbirinden ayrılmaktadır. Banyo dolabı malzeme çeşitleri arasında ahşap banyo dolabı, son dönemin trend tasarımları olurken mdf banyo dolabı, en çok tercih edilen mobilyalar arasında öne çıkar. Bunun yanı sıra lake banyo dolabı, parlak görünümü ile göz alıcı banyoya sahip olmak isteyenlerin tercihidir. Estetik bir banyo oluşturmanın yanı sıra uzun ömürlü kullanım imkanı sunacak banyo dolapları için, kullanılan malzemeye dikkat etmelisiniz.

Boyutlarına Göre Banyo Dolapları

Her evin banyosu, birbirinden farklı ebat ve tasarımlara sahiptir. Dar uzun ya da kare şeklindeki banyolar, aynı zamanda küçük ya da daha geniş ebatlarda inşa edilebiliyor. Banyonuzun tasarımına ve ölçülerine göre uygun ebatta banyo dolabı seçerek, alanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Büyük banyolar için ebat sınırlaması olmamakla birlikte 100 cm banyo dolabı en çok tercih edilen ebatlardır. Bunun dışında 65 cm banyo dolabı ve 50 cm banyo dolabı, küçük alanları kullanışlı hale getirecek dolap ölçüleridir. Hazır üretilen modellerin yanı sıra kendi banyonuza uygun özel ölçülerde dolap siparişi oluşturarak banyo alanınızı size özel hale getirebilmeniz mümkün.

Kolay Kullanım Sunan Banyo Dolabı Özellikleri

Yaşam alanlarımızı güzelleştirme amacıyla mobilya seçiminde şık tasarımlara öncelik veriyoruz. Modern, klasik ya da gösterişli seçimlerle tarzımızı yansıtırken evimizi güzelleştirmekteyiz. Evlerimizde güzelleştirerek daha keyifli hale getirdiğimiz alanlardan biri de banyolardır. Banyolarda saklama ünitesi olarak tercih ettiğimiz banyo dolabı takımı, özel tasarımları ile size şık mekanlar sunarken aynı zamanda kullanışlı tasarımı ile işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Kolay kullanım sunan banyo dolabı özellikleri incelendiğinde, birçok eşya ve ürünü depolayabilecek tasarımlara sahip olduğu görülür. Özellikle, banyolarda minimal tasarımlardan hoşlanan kişiler, çamaşır makinesini göz önünden kaldırabilecekleri lavabo dolapları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra çok amaçlı banyo dolabı ile havlu, deterjan, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri vb. pek çok ürünü depolayabilir, kalabalık görünümü ortadan kaldırabilirsiniz. Banyo dolabı özellikleri arasında suya dayanıklılık, en önemli konudur. Özellikle lavabolu banyo dolabı, batarya ve muslukların kullanılması sebebiyle suya dayanıklı malzemeden üretilmektedir.

Banyo Dolabı Fiyatları

Hemen hemen her banyoda kullanılan ve kullanıldığı alanda işleri kolaylaştıran banyo dolap seçenekleri, geniş fiyat aralığı sayesinde her bütçeye hitap eder. Kullanım amacını ve banyonuzu göz önünde bulundurarak uygun fiyatlı banyo lavabo dolabı seçimi yapabilirsiniz. Kullanılan malzeme, mobilya ebatları, tasarımları ve özelliklerine göre banyo dolabı fiyatları da değişiklik göstermektedir. Dilerseniz lavabo dolabı olarak bir mobilya seçimi yapabilir dilerseniz banyo lavabo seti satın alarak avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyata almak isteyenlerin adresi HepKapı, çeşitli malzemelerden üretilen fiyat performans ürünü banyo mobilyaları ile sizlere yardımcı oluyor. Dolap seçeneklerinin yanı sıra toptan kapı siparişleri ve daha fazlası için ürün çeşitliliğimize göz atabilir indirimli fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz. 

Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyolarınızda kullanışlı ve işlevsel depolama alanları yaratabilmenizi sağlayan lavabo dolaplı modeller, banyoların en temel mobilyalarıdır. Neredeyse her banyoda karşımıza çıkan dolaplı lavabo modelleri, oldukça zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Peki bu ürün çeşitliliği arasında banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

  • Banyo alanınız, dikkate almanız gereken ilk kriterdir. Büyük banyolarda mobilya ebatları sorun oluşturmazken küçük banyolar için mobiya seçiminde fonksiyonel tasarımlara öncelik vermelisiniz.
  • Kapalı dolap seçimi yaparak göz önünde olmasını istemediğiniz ürünleri sağlıklı bir şekilde depolayabilirsiniz. Ancak satın alacağınız kapaklı banyo dolabı modellerinde kapakların açılma yönüne dikkat etmelisiniz.
  • Çok amaçlı dolaplı lavabo tercihi ile banyoda tüm işlerinizi maksimum verimde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra kullanışlı bir depolama alanı için dolap içerisindeki bölme ve raf sistemine dikkat etmeli, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model seçimi yapmalısınız.