Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Kapı Kilidi

Mekanları birbirinden ayıran kapılar, gizliliğin yanı sıra güvenliği de sağlar. Elbette bu yapı malzemelerini güvenilir hale getiren ürün, kapı kilitleri olmaktadır. Kapı kilidi, kapı göbeği içerisine yerleştirilen bir mekanizma olup anahtar ya da çeşitli güvenlik kombinasyonları ile açılma prensibine dayanır. Kapının yapısına, modeline ve kullanıldığı alana göre çeşitli tasarımlara ve özelliklere sahip olabilen bu ürünler, şimdi en kaliteli seçenekleri ile HepKapı web adresinde yer almaktadır. Oda kapı kilidi, dış kapı kilidi ve kapı kilidi fiyatları için ürün seçeneklerimize şimdi göz atabilir ihtiyacınıza uygun kapı kiliti sipariş verebilirsiniz. 

Devamını Oku

Kapı Kilidi Çeşitleri

Kapılar, uzun yıllar kullanılmakta olup işlevini her dönem yerine getirebilmesi için kaliteli ve sağlam bir kilide ihtiyaç duyar. Kapı kilidi çeşitleri de bu kapsamda farklı özellikleri ve yapıları ile kapılara uyum sağlayabilmek üzere çeşitlenmektedir. Kapı kilidini çeşitlendiren en önemli unsurlar kapının malzemesi, modeli ve kullanılacak alan olmaktadır. Bunun yanı sıra dış kapılarda ya da iç kapılarda, farklı kapı kilit modelleri kullanılır. Dış kapılarda daha kompleks güvenlik sistemi söz konusuyken oda kapılarında kilit sistemi daha basit yapıda olabilir. Çelik kapı kilidi, oda kapı kilidi veya balkon kapısı kilidi bu noktada çeşitlenir. Bunun dışında gömme kapı kilidi, sürgülü kapı kilidi ve pvc kapı kilidi en çok kullanılan kapı kilit çeşitleri arasında sayılabilir. Her biri farklı montaj ve özelliklere sahip olup, hayatınızı kolaylaştırmak ve güvenliğinizi sağlamak adına tasarlanmıştır.

Güvenliğinizi Artıracak Kapı Kilidi Modelleri

Teknolojinin hızla gelişmesi, her alanda olduğu gibi güvenlik sistemlerinde de kendini göstermeye başlamış durumda. Özellikle kapı kilidi modelleri için tasarlanan ve oldukça özel bir kilit sistemine sahip mekanizmalar, kapılarda yerini almış durumda. Eski tip kapı kilitleri yerine geçen ve güvenliğinizi artıracak kapı kilidi modelleri arasında manyetik kilit ve akıllı kapı kilidi sayılabilir. Bu mekanizmalar, çoğu zaman parmak izi okuyan ya da şifreli sisteme dayalı olup güvenliği kat ve kat artırır. Elbette bu sistemler genellikle ofis ve şirket kapılarında yer almaktadır. Bunun dışında en sık vakit geçirdiğimiz temel yaşam alanı olan evlerimizde, Amerikan kapı kilidi tercih edilir. Montajı ve kullanımı oldukça pratik olan bu kilitler, istenmeyen misafirlere karşı iç mekanlarınızın güvenliğini sağlar. 

Kapı Kilidi Özellikleri

Günlük hayatımızda aldığımız en temel güvenlik önlemi bulunduğumuz mekanlardaki kapıları kilitlemektir. Kapı kilidi özellikleri arasında, mekanın güvenliğini sağlaması en temel işlev olarak sayılır. Kapıların yanı sıra pencere emniyet kilidi ile pencerelerin de dışarıdan açılması önlenir. Kilitlerin yeterince sağlam olmaması, eskimesi ya da bozulması durumlarında kapı kilidi değiştirme işlemi yapılarak daha korunaklı mekanlar elde edilir. Bu ürünler genel olarak kapı kilidi göbeği anahtar ile çevrilerek açılır. Kilidin açılma tarzı ve kullanılan anahtar, kilidi özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bunun dışında şifre, uzaktan kontrol ya da parmak izi sistemi de günümüzün kapı kilidi özellikleri arasında sayılabilir.

Kilit Fiyatları

Kapılar, kapı kolu ve kilit sistemi gibi aksesuarları üzerinde barındırır. Olmazsa olmaz bu aksesuarlar birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikle kilit kalitesi, kilit fiyatları üzerinde belirleyici unsurdur. Bunun dışında kapının yapısına ve kilidin kullanılacağı alana uygun bir malzeme seçilmekte olup kilit malzemeleri de fiyatlar üzerinde etkilidir. Demir kapı kilidi ile taşınabilir kapı kilidi, malzeme ve özellik bakımından farklılık göstermekte olup bu farklılık kapı kilit fiyatlarına da yansır. Ayrıca kilidin sahip olduğu donanım ve özellikler ile kilit fiyatları skalası da genişlemiştir. Siz de ihtiyaçlarınıza cevap verecek ürün çeşitliliği ve her bütçeye uygun fiyatlar için toptan kapı tedarikçisi HepKapı web adresini inceleyebilirsiniz. 

Kilit Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kapı kilitleri, zengin ürün seçeneklerinin yer aldığı bir katalog sunar. Bu seçenekler arasında karar vermek zor olsa da belli başlı kriterlere dikkat ederek en uygun ve kaliteli kapı kilidi seçimi yapabilmeniz mümkün. Kilit satın alırken dikkat etmeniz gereken özellik ve kriterler;

  • Kilit seçimi yaparken öncelikle kullandığınız alanı göz önünde bulundurmalısınız. Dış mekan ve iç mekan kapılarının kilit sistemi birbirinden farklı olduğu gibi dış kapı ve iç kapı kilitleri de kendi içerisinde çeşitlenir. 
  • Zengin ürün çeşitliliği arasında karar verirken kapınızın modeli ve yapısına uygun bir seçim yapmalısınız. Çelik, demir, ahşap ya da pvc kapılar farklı kilit sistemlerini barındırabilir.
  • Daha kapsamlı ve üst düzey güvenlikli bir mekan oluşturmak isterseniz akıllı kilit sistemlerini tercih edebilirsiniz. 
  • Bunun dışında kilidin özellikleri, kullanıldığı malzeme ve ebatlarına dikkat etmelisiniz. Küçük kilitler büyük kapılar için yeterli olmayacağından kilit seçiminde kapı ile uyumlu kilit seçimi yapmanız gerekir.