Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Kapı Kolu

İşlevsel bir ürün olan kapı kolları, günlük hayatımızda en sık karşılaştığımız ve en çok kullandığımız nesnelerden biridir. Temel işlevine bakıldığında, kapılardaki kilit sistemini harekete geçirecek tetiklemeyi yapan bir prensibi olduğu görülür. Bu sayede mekanları birbirinden ayıran kapıların açılıp kapanmasını sağlar. İşlevi sebebiyle kapının orta bölümünde kilit mekanizmasına yakın yere monte edilen kapı kolu, tasarım ve özellikleri ile sayısız modele sahiptir. Kullanım alanına göre çeşitlenen kapi kolları renk, model, ebat, üretilen malzeme gibi farklı özellikleriyle birbirlerinden ayrılır. Kullanılacak alana göre en şık tasarıma sahip, işlevsel, dayanıklı kapı kolu modelleri ve daha fazlası için Türkiye’nin toptan kapı tedarikçisi HepKapı adresinde yer alan ürün çeşitliliğini inceleyebilirsiniz. 

Devamını Oku

Kapı Kolu Modelleri ve Özellikleri

Neredeyse her gün kullandığımız ve bize farklı mekanlar açan kapı kolları, modelleri ve özellikleri ile oldukça geniş bir kataloğa sahiptir. Kapı kolu ve kilidi, evlerde, ofislerde, toplu kullanım alanlarında farklı tasarımlara sahip olabilmektedir. Temel yaşam alanımız olan evlerde ise iç kapı kolu ve dış kapı kolu olarak ayrı tasarımlardan oluşur. Kilitli kapı kolu, dış mekan kapılarında öne çıkarken iç mekanları birbirinden ayıran kapılarda kilitli kapı kolu sistemi bulunmayabilir. Bunun dışında, kapı aksesuarı olarak tanımlayabileceğimiz bu parçalar, kapıya ve mekana şıklık katacak tasarımlara sahip olabilir. Sadece kapı kolunuzu değiştirerek dahi mekanın havasına farklılık katabilirsiniz. Özellikle ferforje kapı kolu, ahşap kapı kolu ve pirinç kapı kolu günümüzde öne çıkan tasarımlardan bazılarıdır. Üretildiği malzemeye göre farklı özelliklere sahip olan kapı kulpları, sürekli kullanıldığından çizilme, soyulma ve kararmalara karşı dayanıklı olmalıdır.

Kapı Kolu Kullanımı

Kapılara ihtiyaç duyulan her alanda kapı kolu kullanımı mevcuttur. Genellikle evler ve iş yerleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilen bu ürünler, standart kapı tasarımlarının yanı sıra çekmeli ya da sürgülü kapılarda da kullanılır. Bu kullanıma göre çeşitlenen modellerde sadece tutma kolu yer alabildiği gibi bunun yanı sıra şifreli kapı kolu da kullanılabilmektedir. Evlerde oda kapı kolu olarak genellikle standart modeller öne çıkarken tercihe bağlı olarak topuz kapı kolu modelleri de kullanılabilmektedir. İç mekan kapıkolu seçeneklerinin dışında wc kapı kolu da kendi içinde ayrım gösterir. Islak ellerle sürekli temas halinde olan bu ürünler, suya karşı dayanıklılık gösteren özellikte üretilmelidir. Bunun dışında balkon, teras ya da bahçeye açılan kapılarda pimapen kapı kolu, sürgülü kapı kolu veya alüminyum kapı kolu tercih edilebilir. Cam ofislerde ya da şık çalışma alanlarına açılan kapılarda ise cam kapı kolu seçimi yaparak mekanda şıklığı yakalayabilirsiniz.

Estetik Kapı Kolu Çeşitleri

Geçmişten günümüze kapı kolu tasarımları oldukça farklılaşmış ve yenilenmiştir. Günümüzün ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlanan kapı kulpu; tutma yerleri, ebatları ve renkleri başta olmak üzere birçok özelliği ile farklı tasarımlarda üretilmektedir. Her dönem öne çıkan yuvarlak kapı kolu modellerinin dışında standart tutma şekline sahip seçeneklerde bu tasarımlar arasında yerini alır. Buna ek olarak siyah kapı kolu ve krom kapı kolu, son dönemin revaçta olan estetik kapı kolu çeşitleri arasında sayılabilir. Evinizin genel havasına uyum sağlayabilecek ve mekanla bütünleşen kol tasarımlarına öncelik vermeli, evinizin dekorasyonunu tamamlamalısınız. Bu doğrultuda HepKapı adresinden kapı kolları takım olarak ürün siparişi verebilir ve evinizde ihtiyaç duyduğunuz yapı malzemelerine tek tıkla sahip olabilirsiniz. 

Kapı Kolu Fiyatları

Zevkler ve ihtiyaçlar birbirinden oldukça farklıdır. Bu sebeple tüm yapı malzemelerinde sayısız ürün çeşitliliği mevcut olup bu ihtiyaçlar en iyi şekilde karşılanır. Yapı malzemelerinden biri olan kapı kolları ve aksesuarları, zengin ürün çeşitliliği sayesinde geniş fiyat aralığına sahiptir. Başta kullanım alanı olmak üzere üretildiği malzemeye göre farklı özellik ve fiyatlara sahip olan bu ürünler, yüksek kalitesi ile HepKapı adresinde sizlere sunuluyor. Dekorasyonunuzu tamamlayacak işlevsel ve ergonomik kapı kolu fiyatları için kataloğumuzu inceleyebilir, bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyat performans ürünü olan modeller, piyasaya göre en ucuz fiyat garantisi ile HepKapı adresinde siparişe hazır. 

Tavsiye İçerik : Toptan Kapı Kilidi

Kapı Kolu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Neredeyse her gün kullandığımız bu ürünler sürekli temas ve kullanım halinde olması sebebiyle belli bir dayanıklılığa sahip olmalıdır. Elbette dayanıklı yapılarının yanı sıra kapı kolu seçiminde göz önünde bulundurulması gereken birçok detay mevcuttur. Peki kapı kolu seçerken nelere dikkat edilmelidir?

  • Birçok mekanda kullanılma ihtiyacı duyulan bu kapı aksesuarları için öncelikle kullanım alanını belirlemelisiniz. 
  • Tuvalet ve banyo gibi alanlarda arkadan kilitlemeli kapı kolu tasarımlarına öncelik vermelisiniz.
  • Kullanmak istediğiniz mekana uygun tasarımlar arasında, kapı kolunun üretildiği malzemeye de dikkat etmeniz önemlidir. Bu sayede kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Bütçenize dost bir alışveriş için fiyat performans ürünü seçeneklere göz atarak hem dayanıklı hem de uygun fiyatlı bir seçim yapabilirsiniz. 
  • Kapı kolu seçiminde dikkat edilecek bir diğer konu, kapınızın tasarımı ve mekanın genel dekorasyonu olmalıdır. Mekana uyan malzemeden üretilmiş şık ve uyumlu renklerde kapı kolu seçimi ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.