Blog

Kompozit Kapı Nedir?

Geçmişten günümüze neredeyse her yaşam alanında kullandığımız kapılar, farklı malzemelerden üretilmiş olup sayısız modelde çeşitlenmeye devam etmektedir. Kapı çeşitlerinde öne çıkan modellerden biri de kompozit kapı olmaktadır. Kapı seçimlerinde en sık tercih edilen modellerden biri olup sahip oldukları özellikleri ile birçok avantajı da beraberinde getirir. Peki kompozit kapı nedir? kompozit kapı nasıl yapılır? Kompozit malzemeden üretilen bu yapı malzemesi, iki veya daha fazla malzemenin bir araya getirilerek preslenmesi ile elde edilir. Farklı malzemelerin üstün özelliklerinin bir araya getirildiği bu kapıda, dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım gibi birçok önemli avantaj öne çıkar. 

Kompozit Kapı Özellikleri

Diğer kapı türlerine kıyasla kompozit kapılar, iç kapıların yanı sıra dış kapı seçiminde de öne çıkar. Özellikle kompozit villa kapısı, dayanıklılığın yanı sıra şık tasarımları ile beklentileri karşılamaktadır. Daha detaylı incelendiğinde kompozit kapı özellikleri arasında;

 • Neme ve rutubete karşı son derece dayanıklıdır. 
 • Ahşap veya uPVC olarak bilinen kapılara oranla daha uzun ömürlü kullanım  garantisi sunar.
 • B1 yanmaz sınıfına dahil kapı çeşitleri bulunur.
 • Darbe ve yıpranmalara karşı dayanıklıdır.
 • Temizlik ve bakımı kolay olan bu kapılar, yeniden boyama gerektirmez.
 • Kalın ve çok katmanlı bir tasarıma ve üretime sahiptir.
 • Kompozit kapı ömrü diğer kapılara oranla uzun olup en az 10 yıl aynı kalitede kullanım garantisi sunar.

Kompozit Kapının Avantajları Nelerdir?

Üretildiği malzeme ve üretim şekli sayesinde birçok önemli özelliği bir arada bulunduran kompozit çelik kapı ve kompozit kapı modelleri, sahip oldukları özellikler ile aynı zamanda birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Özellikle neme karşı dayanıklı olması sebebiyle, su ve su buharı ile yakın temasın olduğu tuvalet ve banyolar için tercih edilen bir kapı çeşididir. Bunun dışında yıpranmalara karşı son derece dayanıklı olması sayesinde iç kapı ihtiyacının yanı sıra bina kapıları ve dış kapılar içinde tercih edilen bir modeldir. Tüm hava koşullarına dayanıklı olmasıyla biline bu kapılar, aynı zamanda oldukça geniş tasarım ve renk skalasına sahiptir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda kullanmak üzere kompozit kapı fiyatları ve modellerini inceleyebilirsiniz. 

Kompozit Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Günlük hayatımızda birçok mekan değiştirmekteyiz. Bu mekan değişikliklerinde bizlere yardımcı olan ve işlevselliği ile önemli ayrıcalıklar sunan kapılardan biri de kompozit kapıdır. Çeşitli hava koşullarına ve darbelere dayanıklı bu ürünler, şık ve yeni sezon tasarımları ile sıklıkla tercih ediliyor. Peki kompozit kapılar nerelerde kullanılır? Sahip oldukları özellikleri ve sunduğu ayrıcalıklar sayesinde kompozit kapı kullanımı oldukça yaygındır. Bununla birlikte özellikle ev ortamında sıklıkla tercih ediliyor. İç kapı olarak tercih edilmesinin yanı sıra dış kapı olarak da kullanılan kompozit kapılar, temel yaşam alanlarının yanı sıra otel, hastane, okul, ofis ve sosyal tesislerde kullanıma uygundur. 

Kompozit Kapı Modelleri ve Fiyatları

Mekanları birbirinden ayıran kapılar, işlevselliğinin yanı sıra tasarım ve modelleri ile de öne çıkar. Sayısız model seçeneği sayesinde her zevke ve beklentiye hitap eden kompozit kapılar; 

 • Ahşap kompozit kapılar
 • Çelik kompozit kapılar
 • Kompozit panel kapılar 
 • Kompozit dış kapılar 

olarak çeşitlenmeltedir. Kullanım amacı doğrultusunda birçok modelde üretilebilen bu kapılar farklı renk seçeneklerine sahip olabiliyor. İç mekanlarda açık renk tonlarında ya da ahşap desende kullanılmakta olup çelik kapı ve dış kapılarda daha göz alıcı tasarımlar kullanılabiliyor. Bununla birlikte kompozit dış kapı fiyatları ve kompozit iç kapı fiyatları da model ve sahip olduğu ebatlara göre değişiklik göstermektedir. Geniş fiyat skalasına sahip modellere en ucuz kompozit kapı fiyatları garantisi ile sahip olabilir ve yaşam alanınıza şıklık katabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir