Gösterilen sonuç sayısı: 10

Görüntüle 9 12 18 24

Lake Kapı

Lake kapı, mobilya ve ahşap görünümlü kapılara göre daha şık tasarımlara sahiptir. Kullanım kolaylığı, ekonomik olması ve sayısız model seçeneği ile günümüzde en çok tercih edilen iç kapı modelleridir. Kullanım alanı oldukça geniş lake kapı modelleri, her tarza hitap edebilecek seçeneklere sahip olmakla birlikte yaşam alanlarına ferah ve şık bir görünüm katmak isteyenlerin tercihidir.

Devamını Oku

Parlak lake kapı tasarımları, çoğunlukla açık renklerde üretilmekte olup kullanım alanına ve ihtiyaca göre farklı desen, ebat, renk ve cam seçenekleri ile müşterilere sunulmaktadır. Sezonun öne çıkan lüks lake kapı modelleri ve daha fazlası için HepKapı ürün çeşitliliğini incelemeye başlayabilirsiniz.

Lake Kapı Nedir?

Fabrikasyon olmayan lake kapılar, el ya da makine yardımıyla üretilmektedir. Sahip olduğu görünümü kimyasal bir malzeme olan cila sağlar. Cilalı olarak adlandırılan lake yapısı sayesinde pürüzsüz bir görünüm elde etmek mümkündür.

Renkli veya renksiz olabildiği gibi günümüzde beyaz lake yapı ve kırık beyaz lake kapı en çok üretimi yapılan seçeneklerdir. Genel olarak masif ladin ve köknar ağacından üretilen ve rutubete karşı dayanıklı kapı çeşitlerinden biridir.

Yüzeyinde MDF yapının kullanıldığı bu kapı çeşidi, CNC tezgah üzerinde çizilerek tasarlanmaktadır. MDF sayesinde istenilen tarzda tasarımlar yapılabilmekte ve her tarza hitap eden sayısız lake kapı modeli elde edilmektedir.

Bunun yanı sıra kapı üzerinde yapılacak tasarımlar ve derinliğe göre farklı kalınlıklarda MDF malzeme kullanılması mümkündür. Bu sayede düz modellerin yanı sıra daha gösterişli ve dikkat çekici kapı tasarımları hazırlanabilmektedir. 

Lake Kapı Modelleri

MDF malzemenin kullanıldığı lake kapı çeşitleri, kullanılacak alana göre sayısız model seçeneğine sahiptir. Genellikle evlerde iç kapı olarak tercih edilen bu yapı malzemesi aynı zamanda toplu kullanım alanlarında da mekana şıklık katması için kullanılır.

Dayanıklı yapısıyla uzun yıllar kullanıma uygun olan lake iç kapı modelleri, başta cam kullanımı olmak üzere ebat ve desen seçeneklerine göre birbirinden ayrılır. Bu özelliklerinin yanı sıra lake kapı tasarımlarında kasa ve pervazların farklı renklerde üretilebilmesi mümkündür.

Ayrıca fuga adı verilen derin desenler için daha kalın yapıda mdf kullanılabilir. Tamamen sizin zevkinize göre tasarlanabilen lake kapıları, parlak lake ve mat lake kapı modelleri olarak da ayırabilmekteyiz. Yaşam alanınızda bulunan genel atmosfere uygun tasarımda kapı seçimi yaparak uzun ömürlü şık kullanım sunan kapılara sahip olabilirsiniz. 

Camlı Lake Kapı 

Temel yaşam alanımız olan evlerimizde kullandığımız kapılar, mahremiyet yaratması adına genellikle camsız seçilmektedir. Özellikle banyo ve WC kapıları için camsız lake kapı seçimi öne çıkar. Uzun yıllar aynı kalitede kullanım imkanı sunacak bu modeller, camlı kapı tercih edenler için de ürün seçeneği sunar.

Camlı lake kapı seçimi için farklı ürün seçenekleri ile hizmet veren HepKapı, şeffaf cam ya da buzlu camlar ile farklı kapı modellerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Farklı desen ve ebatlarda kesilen camlar, kapı göbeğinde yer alan boşluklara yerleştirilerek özel tasarımlar oluşturulabilmektedir.

Camlı lake kapı genellikle salon ve mutfaklarda öne çıkarken oda kapılarında camsız modeller tercih edilir. Camsız lake kapılar modern bir görünüm sunarken camlı lake kapı modelleri ile evlerde daha ferah ve aydınlık mekanlar oluşturulabilir. 

Lake Kapı Özellikleri

Amerikan panel kapı modellerinin yanı sıra evlerde sıklıkla karşımıza çıkan lake kapı modellerinin birçok tercih edilme sebebi bulunuyor. Başta dayanıklı yapısı olmak üzere kullanım kolaylığı sunan bu ürünler farklı derinlikte tasarımlarına, farklı kalınlıkta mdf malzemelerine, kilit ve kapı kolu tasarımlarına göre çeşitli özelliklere sahiptir. Lake kapı özellikleri arasında;

  • 6 mm, 8 mm ve 12 mm mdf kalınlığına sahip olabilmektedir. 
  • Darbelere, çizilmelere ve güneş lekelenmelerine karşı dayanıklıdır. Ancak cilalı olması ve kullanılan boyaların aşınma yapmaması adına lake kapı temizliği konusunda dikkatli olunmalıdır. Temizlik için nemli bir bez ile 2 – 3 ayda bir silmek yeterli olacaktır.
  • Kullanılan kapı kolu ve kilidi, oksitlenmelere karşı dayanıklıdır.
  • Parlak lake kapı üretimi yapılabildiği gibi mat lake kapı üretimi de gerçekleştirilebilmektedir. 
  • Kullanıma göre camlı, camsız, düz, desenli ve tek kanatlı ya da çift kanatlı modellerde üretime uygundur.

Lake Kapı Fiyatları

Evin en temel yapı malzemelerinden biri hiç kuşkusuz kapılardır. Yeni ev inşaatında ya da ev yenilerken yapılan kapı seçimleri, oldukça önemlidir. Uzun yıllar kullanılacak bu ürünlerde en doğru seçimi yaparak yaşam alanınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Kapı seçiminde genellikle dikkat edilen ilk konulardan biri kaliteyi uygun fiyata bulmaktır. Bu noktada lake kapı fiyatları, bütçenizi yormayacak model seçenekleri ile beklentilerinizi karşılar. Toptan kapı siparişi imkanıyla sizlere yardımcı olan HepKapı, lake kapı modelleri fiyatları ile bütçenizi zorlamadan en şık kapılara sahip olmanızı sağlar. Beyaz lake iç kapı modelleri, lake kapı fiyatları 2022 ve daha fazlası için web adresimizi inceleyebilir, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.